Jump to content

Photo

Antupo - Bucuresti - Dr Taberei

bucuresti

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Wug

Wug
  • Oraş:Bucureşti
  • Maşina:BMW
  • Model:E60
  • Motorizarea:130kw

Posted 20.04.2010 @ 20:48

Destul de decent la preturi, nici cel mai ieftin dar nici japca. Mecanicii sunt civilizati, lucreaza in aceeasi echipa de ceva timp care e mare lucru dpdv al eficientei.

Oferta de piese e destul de variata calitativ si valoare.

Am dus Golful la ei de vreo 2 ori si per total multumit.

Maine merg iar pentru verificare suspensii.

Edited by Bwwlan, 08.05.2013 @ 22:51.

#2 Wug

Wug

Posted 02.06.2010 @ 00:27

[quote name='Wug' post='1275634' date='Apr 20 2010, 21:48']Destul de decent la preturi, nici cel mai ieftin dar nici japca. Mecanicii sunt civilizati, lucreaza in aceeasi echipa de ceva timp care e mare lucru dpdv al eficientei.

Oferta de piese e destul de variata calitativ si valoare.

Am dus Golful la ei de vreo 2 ori si per total multumit.

Maine merg iar pentru verificare suspensii.

Revin cu noutati !

Nu mai recomand !

Ca in Romania, nu se pot abtine sa nu o strice mai devreme sau mai tarziu, am facut programare la geometrie si a doua zi cand m-am prezentant la service, raspuns ... nu e calibrata rampa blink.gif

Nici ca mai revin vreodata.

Ma bate gandul sa deschid service auto

Edited by Bwwlan, 08.05.2013 @ 22:51.

#3 House M.D.

House M.D.

Nick anterior: iorgunicolae

• Maşina:Audi
  • Model:A4 2002
  • Motorizarea:1.9 TDI 131 CP

Posted 26.06.2010 @ 17:36

d'aia e bine ca inainte sa deschizi un topic sa ai o experienta mai bogata vis-a-vis de acel service....o singura vizita nu e suficienta

#4 cozmino

cozmino
  • Maşina:Audi
  • Model:A4 B5 1995
  • Motorizarea:1.9TDI - 1Z

Posted 26.06.2010 @ 18:11

Eu am fost de 6 ori la ei.

De 4 ori cu Jaguarul (XJ8) pentru schimb de ulei, filtre, simering planetara (grup spate), bascula spate, placute de frana.
Aici nu am avut nimic de reprosat.

In schimb , la vizita cu Audi-ul (schimbat suporti motor, bieleta antiruliu, garnitura capac, garnitura termoflot, verificat etrier dr spate) am avut ceva nemultumiri dupa cum urmeaza:

1.Nu aveau o tubulara luata la polizor pentru piulita ce tine racitorul de ulei (termoflot) si mecanicul mi-a reprosat intr-una, de parca mi-ar fi pasat, ca a stricat bunatate de tubulara ca sa-mi schimbe mie garnitura.
2.La etrierul dr. spate mi-a rupt un compensator in suportul de etrier cand a incercat sa-l scoata. Mi-a inlocuit tot suportul de etrier cu unul de Passat.
3.Curgea ulei pe la reductia turului de ulei de la turbina. Evident, nici aici nu au avut o cheie potrivita, mecanicul a "stricat" iar o cheie de 17 (parca) ca in final sa nu reuseasca sa stranga reductia respectiva.

La Audi a lucrat mecanicul ala mai batran ( nu Nea Mircea, seful de service) . Daca ajungeti pe acolo, va recomand sa NU il lasati sa va umble la masina !!!

Per total service-ul este ok pentru majoritatea interventiilor , mai putin acel mecanic al carui loc e la taiat fiare vechi .

Edited by cozmino, 26.06.2010 @ 18:14.

#5 Wug

Wug

Posted 02.07.2010 @ 11:06

d'aia e bine ca inainte sa deschizi un topic sa ai o experienta mai bogata vis-a-vis de acel service....o singura vizita nu e suficienta

Am fost de 17 ori la ei. Acum imi dai voie sa vb despre ? Cine vrea sa inteleaga ceva bine, cine nu, e loc destul sub soare. :icon_thumright:

#6 Wug

Wug

Posted 15.01.2011 @ 20:26

Rectific, service-ul e ok. Recomand. Si-au reparat greseala.

#7 costyvw

costyvw
  • Maşina:Volkswagen
  • Model:passat b5 2002
  • Motorizarea:1,9 TDI 101 CP

Posted 28.07.2011 @ 20:17

NU recomand. am fost de 2 ori la ei- pentru geometrie roti...a doua oara au dat cu bata in balta , dupa ce am plecat de la ei aveam volanul stramb, m-am intors...bineinteles alti bani- alta distractie. a lucrat ala mai batran la butoane....si ma bucuram, credeam ca experienta creste odata cu varsta... dar nu e regula.

#8 _ionut

_ionut
  • Maşina:Golf IV 2003
  • Model:AXR
  • Motorizarea:1.9 TDI 101

Posted 05.08.2011 @ 11:22

NU recomand
- am fost de 2 ori - odata schimbat o bieleta&lichid frana la directie, odata revizie. Ultima data m-am lecuit...
Bieleta & lichidu'...
- o schimba ok, facut geometria - hai sa zicem ca e bine. recalibrarea ESP-ului - nu trebuie domne facut ca stim noi mai bine :blink:
- lichidu de frana - clasic cu pedale, ca la dacie - domnu suiti-va in masina si apasati pe pedala cat noi aerisim etrierele. No shit. La sfarsit intrebare - bai baietii - da ambreiajul nu il aerisiti, shimbati lichidu - fac ochii mari (la golf ambreiajul e hidraulic - merge cu lichidul de frana).

Revizia
- tot bine si frumos pana la filtrul de aer. Scoate filtru, baga o carpa pe tubulatura ca sa nu intre praf in motor, pune filtru, da sa puna cutia filtrului la loc iar in momentul ala in intreb daca carpa mi-o da gratis sau e deconteaza. Ma scuzati, am uitat-o....

trageti singuri concluziile.

NU recomand
- am fost de 2 ori - odata schimbat o bieleta directie&lichid frana, odata revizie. Ultima data m-am lecuit...
Bieleta & lichidu'...
- o schimba ok, facut geometria - hai sa zicem ca e bine. recalibrarea ESP-ului - nu trebuie domne facut ca stim noi mai bine :blink:
- lichidu de frana - clasic cu pedale, ca la dacie - domnu suiti-va in masina si apasati pe pedala cat noi aerisim etrierele. No shit. La sfarsit intrebare - bai baietii - da ambreiajul nu il aerisiti, shimbati lichidu - fac ochii mari (la golf ambreiajul e hidraulic - merge cu lichidul de frana).

Revizia
- tot bine si frumos pana la filtrul de aer. Scoate filtru, baga o carpa pe tubulatura ca sa nu intre praf in motor, pune filtru, da sa puna cutia filtrului la loc iar in momentul ala in intreb daca carpa mi-o da gratis sau e deconteaza. Ma scuzati, am uitat-o....

trageti singuri concluziile.

#9 Wug

Wug

Posted 23.09.2011 @ 12:11

Revin cu noutati despre Antupo. La ora 10 aveam programare. La 10 si 2 min sun si anunt ca intarzii cateva minute din cauza placintei de la MacDonald's. :) La 10 si 12 min eram la ei. Rampa ocupata. Zic bine mah, dar putea-i sa suni sau ceva de genu'. A gata domne, in 10-15 min e gata. Zic ok, ma suni cand esti gata si vin in 5 min. Ma suna dupa vreo 15-20 min, ca noi nu avem glume ca nu stiu ce. Asta era mecanicul, nicidecum seful de service. La care, ii zic, ce glume avem noi? Te-am sunat ca intarzii cateva minute, n-ai inteles nimic. El oricum avea masina pe rampa chiar daca nu sunam eu. Dupa ce am terminat cu el, am sunat direct la sefa de service, i-am explicat frumos situatia, binenteles cu anularea comenzii si orice fel de discutii.

In concluzie, mecanicul pe nume Marius a devenit peste noapte cel care dicteaza si care se supara asa cand vrea el pe client. Personal pe toti care au lucrat la masinile mele i-am cinstit tot timpul, dar se pare ca degeaba. Nu conteaza nimic in tara asta. Mai bine esti o jigodie care i-a la misto toti mecanicii. Din pacate, astfel de situatii nu pot tolera si relatia mea cu acest service a luat sfarsit.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users