Jump to content

Photo

Aplicare Folie Pe Elementele De Interior

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 dbb89

dbb89
  • Oraş:Oradea
  • Maşina:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizarea:1.9 TDI 105 CP

Posted 28.10.2011 @ 12:14

Am imbracat eu ornamentele de la usi si bord,plus scrumiera in imitatie de lemn( cu interiorul bej,da cel mai bine) ,cu autocolant normal, cumparat cu 10 lei mp.
Am folosit,in special la colturi , un pistol cu aer cald, care in doua secunde topeste putin autocolantul ,dandu-i voie sa se muleze fara sa faca cute.
Vreau sa va spun ca a iesit perfect, chiar si scrumiera ,care are un sant in jurul butoanelor de ESP, ASR( sau ce are fiecare),si la care m-am straduit un pic mai mult.

Sal. De unde ti-ai cumparat folia?

#22 ohne_zucker_06

ohne_zucker_06
  • Oraş:Bucureşti
  • Model:Fabia 2004
  • Motorizarea:1.2HTP

Posted 28.10.2011 @ 12:46

Se gaseste in multe nuante si modele in magazinele cu articole de casa si gradina si amenajari interioare. Brico Store, Practiker, Dedeman !

#23 TUDOR1984

TUDOR1984
  • Oraş:Fălticeni
  • Model:Superb
  • Motorizarea:2.0 TDI 140CP

Posted 06.04.2013 @ 13:54

Eu vreu sa imbrac partile din plastic care sa gasesc pe portiere si consola centrala in piele sau imitatie de calitate mai buna, fiindca aspectul lor original nu este foarte convingator.

Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi.

Salutari.

#24 Muale

Muale
  • Oraş:Bucureşti
  • Maşina:Volkswagen
  • Model:Golf IV Variant
  • Motorizarea:1.9 TDI AJM

Posted 06.04.2013 @ 15:15

trebuie sa iei in calcul grosimea materialului si daca pui pe strat de burete sau direct pe plastic.

adaugand cativa mm , ai probleme la montaj.

vrei sa faci singur operatiunea? trebuie ceva experienta la piele, mai laes sa o modelezi in colturi, margini

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users