Jump to content

Photo

Repartitor frana spate golf III

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#41 seh

seh
  • Oraş:Târgovişte
  • Maşina:Volkswagen
  • Model:golf 3
  • Motorizarea:1.9 TDI ,1Z

Posted 23.05.2011 @ 12:04

Salut!
Cum ai reusit sa il bagi invers, ca la mine nu intra invers ( se ingradeste, nu am loc de prag )????
Eu am mai vazut invers la un vento !

#42 konstantynus

konstantynus
  • Oraş:Slatina
  • Maşina:Vw
  • Model:Golf3,1995
  • Motorizarea:1.9 D,47 kw

Posted 09.10.2011 @ 18:47

Salutare tuturor!exista si la mine problema cu acel 'Regulator putere de franare' in faptul ca pierd lichid de frana pe acolo si la 1 luna completez 100ml insa si la itp mi-au spus ca pe spate stau prost cu franele...Am incercat o chestie ...livrata...de mecanici mai vechi...l-am legat cu sarma pe strans,adica l-am presat si i-am facut un colier...am mers cu masina si am franat insa franarea este la fel ca inainte insa masina parca merge mai infranata....Pareri si sfaturi daca aveti pana sa ajung sa il schimb cu unul nou k in dezmembrari la noi in Sl nu am incredere...ms anticipat!

#43 mitica1964

mitica1964
  • Oraş:Roman
  • Maşina:vw
  • Model:golf 3
  • Motorizarea:1,6 75cp

Posted 14.10.2011 @ 08:08

la mine s-a fisurat repartitorul din cauza greutatii si l-am schimbat cu unul second la pret de 60 ron. Functioneaza bine .

#44 moneytehnik

moneytehnik
  • Oraş:Orşova
  • Maşina:VW
  • Model:Golf III
  • Motorizarea:1.9 TDI 90 cp

Posted 19.06.2014 @ 23:44

Salut.
Si eu am probleme cu sistemul de franare...adica am pedala moale si de fiecare data cand aerisesc gasesc aer pe stanga spate. Am schimbat pompa... am pus cilindrii noi pe spate... dar degeaba. Acumbanuiesc ca e regulatorul de pe punte. Cum aflu daca este el? Mentionez ca nu pierd lichid.

#45 moneytehnik

moneytehnik
  • Oraş:Orşova
  • Maşina:VW
  • Model:Golf III
  • Motorizarea:1.9 TDI 90 cp

Posted 20.06.2014 @ 17:59

Astazi am incercat sa aerisesc din nou. La fiecare aerisire iese aer la roata stanga spate. M-am saturat cate aerisiri am facut...( cred ca s-a schimbat si lichidul in felul asta) .

Dupa aerisire am pedala buna. Am plecat in probe si dupa cateva manevre  si franari iar s-a dus pedala la fund si am ramas cu frane doar pe stanga fata.

Am schimbat conductele din pompa ... adica am pus conductele ce duc la rotile din fata in capul pompei si cele din spate in spatele pompei( am anulat principiul incrucisarii conductelor) si acum am frane foarte bune. Nu stiu cat timp ma va tine ?

Daca cineva s-a mai lovit de asemenea probleme, il rog sa ma ajute si pe mine... macar cu pareri!!!

Trebuie sa plec la drum lung si sunt cam disperat.Totodata sunt cam disperat si in buzunar.

help...help!!! 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users