Jump to content

Photo

stie cineva parcuri cu dezmembrari in germania?

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 cristian_wushu

cristian_wushu
  • Oraş:Bucureşti
  • Maşina:Audi
  • Model:A8
  • Motorizarea:4.2 quattro

Posted 25.01.2006 @ 14:18

am gasit multe passat-uri lovite pe mobile.de (destul de multe lovite din spate, ca fata ma intereseaza) dar si cu niste preturi de te sperii si ma gandeam ca poate stie cineva niste date exacte din .de.
mersi mult

#2 Amator

Amator
  • Model:VW Passat 1,9TDI -ATJ/85KW/2000

Posted 30.01.2006 @ 18:54

Astept si eu sa vad ce apare. Se pare ca este "secret de stat"

#3 Cristel

Cristel
  • Oraş:(necompletat)
  • Model:VW GOLF 4 1,6 SR

Posted 30.01.2006 @ 20:00

www.autohus.de ,multi si-au luat masini de acolo,e un targ pe langa Bochum in Germania !!! In ultimul timp s-au cam stricat si ei,s-au scumpit masinile!!!

#4 Amator

Amator
  • Model:VW Passat 1,9TDI -ATJ/85KW/2000

Posted 30.01.2006 @ 20:17

Cristel, nu handleri de masini cautam. Astea le gasim fara probleme. Intr-adevar autohus este gigant. Noi vrem "cimitire", pentru piese.

#5 claudiu_83

claudiu_83
  • Oraş:Zalău
  • Maşina:Skoda/VW
  • Model:Octavia 3 vRS/ Golf 5
  • Motorizarea:2.0 TDI/ 1.9TDI

Posted 30.01.2006 @ 21:23

:) pai da ca de la autohus mi-am luat si io masina.... cristel... vrei sa zici ca masina mea este epava :D :) ;)

#6 cristian_wushu

cristian_wushu

Posted 31.01.2006 @ 19:55

cateva zile la rand nu am avut nici un reply :D , astazi am vazut ca am 4 :D , am crezut ca din astea 4 macar unu sa fie referitor la ce ma intereseaza.
oricum e bine de stiut ca mai sunt si altii interesati de asa ceva! poate pana la urma apare cineva care stie!

#7 claudiu_83

claudiu_83
  • Oraş:Zalău
  • Maşina:Skoda/VW
  • Model:Octavia 3 vRS/ Golf 5
  • Motorizarea:2.0 TDI/ 1.9TDI

Posted 31.01.2006 @ 22:15

cateva zile la rand nu am avut nici un reply :( , astazi am vazut ca am 4 :D , am crezut ca din astea 4 macar unu sa fie referitor la ce ma intereseaza.
oricum e bine de stiut ca mai sunt si altii interesati de asa ceva! poate pana la urma apare cineva care stie!

:) I-mi cer scuuuuze ca te-am dezamagit :( :D . Nu cred ca in germania sunt parcuri de dezmembrari. Cred ca tot de la handleri poti sa iei si piese... da nu pot sa-ti spun acuma sigur. Am un fin care aduce masini din germania si am sa-l intreb pe el daca stie ceva... si apoi am sa te anunt.

#8 cristian_wushu

cristian_wushu

Posted 01.02.2006 @ 00:08

eu am vazut la televizor un parc din anglia, banuiesc ca sunt si in germania(la preturi destul de accesibile).
nu cred ca pot sa iau de la handleri(am nevoie de un bot intreg de passat).

#9 luk

luk
  • Oraş:Cluj-Napoca
  • Model:A4 8K 2008
  • Motorizarea:2.0 TDI 143CP

Posted 22.02.2007 @ 10:58

http://search.motoso...asung-5164.html

http://www.kainer.cc

http://www.tanke.de/

#10 luk

luk
  • Oraş:Cluj-Napoca
  • Model:A4 8K 2008
  • Motorizarea:2.0 TDI 143CP

Posted 24.02.2007 @ 14:41

DEZMEMBRARI in Munchen :
http://www.schindelar.de/

#11 FROST

FROST

Nick anterior: liviu_petrasc

• Oraş:Oraviţa
  • Maşina:VW Passat
  • Model:B5.5 2002
  • Motorizarea:1.9 TDI 101 CP

Posted 31.10.2008 @ 11:39

Mai stie cineva si alte parcuri cu dezmembrari in Germania?

#12 dada22

dada22
  • Oraş:Deva
  • Maşina:VW
  • Model:GOLF 6
  • Motorizarea:2.0 CBDC

Posted 02.11.2008 @ 18:27

In Furth langa Nurnberg am vazut anul acesta 1 parc de dezmembrari micut.In decembrie vreau sa merg iarasi acolo sa-mi cumpar niste jante de aliaj si alte nimicuri cum ar fi de exempu inchizatoarea aia pliante de la brekurile skoda si golf.A mea ii un pic uzata.

#13 Szilagyi

Szilagyi
  • Oraş:Gheorgheni
  • Maşina:Volkswagen
  • Model:Passat GT 35i 1992
  • Motorizarea:2.0i 115 cp

Posted 29.12.2009 @ 17:39

eu am vazut la televizor un parc din anglia, banuiesc ca sunt si in germania(la preturi destul de accesibile).
nu cred ca pot sa iau de la handleri(am nevoie de un bot intreg de passat).

Da este adevarat de la handleri nu poti sa iei piese.Dezmembrari nu prea sunt in Germania.Dar in Hollandia sunt foarte multii si pretii destul de bune si negociabile am fost si euacolo sunt ca un supermarket de piese :icon_thumright: dar astia nu au liste despre piese pe internet trebuie sa contactezii prin tel trebuie sa caut adressele de web am avut pe alt calc.Eu stau in germania,mult am cautat si eu dezmembrari doar nu prea gasesti.
Daca gasesti un Schrotplatz(parc unde se duc masini radiate) acolo poti sa iei piese despre masini personal ce ti trebuie,dar nu toate lasa asta.Asa am obisnuit sa cumpar piese din ebay au si preturii bune si poti sa economisesti timp.Daca pot sa ajut cu ceva pentru cineva va rog contactati prin mail sau tel.

Edited by Szilagyi, 29.12.2009 @ 17:49.

#14 paul walter

paul walter
  • Oraş:Braşov
  • Maşina:vw
  • Model:passat
  • Motorizarea:V6 tdi

Posted 21.01.2010 @ 16:17

sa sti ca iti apare pe mobile.de la passatu ala lovit acolo parcul auto trebuie sa te uiti mai bine , daca nu apare inseamna ca este la un om
UITATE LA DEALER CA ACOLO ITI APARE PARCUL AUTO

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users